DomovMédiá

Archív tlačových správ

Archív tlačových správ

2012-09-04 | Ochutnajte jesenný región Tirnavia

Región Tirnavia Vás pozýva na svoju jesennú premiéru. Popri bohatej histórii sa región pýši aj bohatou vinárskou tradíciou.

2012-09-14 | Potulky po Vinárstvách aj pre lokálnych

Môžete sa tešiť na hodnotný zážitok kombináciou tých najlepších vinárstiev z regiónu pod značkou Tirnavia.

2013-09-19 | Trnava a okolie má ambíciu byť regiónom svetových vín

Trnava, 19.09.2013 – Trnava a okolie sa chcú dostať do povedomia ako turistická destinácia s ponukou kvalitného vínneho turizmu. Už v tohtoročnej marketingovej kampani pre jesennú sezónu vystupuje región ako „TIRNAVIA – región svetových vín.“ Slogan je ambiciózny, ale primerane. Vo vzťahu ku koreňom slávnej tradície vinárstva a vinohradníctva, ako aj vo vzťahu k úspešnej vinárskej súčasnosti. Niekoľko vinárstiev z tohto kraja je držiteľom medailových ocenení z významných svetových vinárskych súťaží.

2013-10-16 | Región TIRNAVIA v cestovateľskom bedekri pre Nemcov a Rakúšanov

Aktulizácia nemeckého bedekra so zameraním na Bratislavu bude od roku 2014 obsahovať rozsiahlejšie turistické informácie aj o Trnave a okolí. Trnava Tourism sprevádzala za týmto účelom nemeckého žurnalistu Gunnara Strunza. Bedeker bude pre záujemcov o Bratislavu a blízke okolie k dispozícii Nemcom a Rakúšanom v každom národnom kníhkupectve.

2015-05-29 | Festival Lumen

Už o pár dní privíta Trnava špičku domácej a zahraničnej gospelovej hudobnej scény. Jedinečný open-air festival európskeho formátu – Festival Lumen sa uskutoční v dňoch 5. – 6. júna 2015.

2015-05-29 | Slávnosť ruží

Na počesť grófky Henriety Chotekovej, známej šľachtiteľky ruží a majiteľky najväčšieho rozária v strednej Európe, pripravuje Hudobné múzeum v Dolnej Krupej každoročne unikátne podujatie s názvom Slávnosť ruží. V poradí už 8. ročník sa bude konať prvý júnový víkend 6. – 7. júna 2015 tradične v priestoroch Kaštieľa Dolná Krupá.

2015-07-16 | Prehliadky "Malý Rím a víno"

Aj túto sobotu sa môžu obyvatelia Trnavy a jej návštevníci tešiť na sobotnú prehliadku Malý Rím & víno, ktorá priblíži záujemcom slávnu históriu mesta. Pravidelné prehliadky organizuje oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism pri príležitosti 777. výročia udelenia kráľovských výsad mestu.

2015-07-27 | Otvárací koncert Trnavských organových dní

Jubilejný 20. ročník medzinárodného organového festivalu Trnavské organové dni otvorí svojím recitálom v piatok 31. júla renomovaný americký organový virtuóz David di Fiore. Všetky koncerty sa vo vybrané termíny budú konať už tradične v magickej Bazilike sv. Mikuláša.

2015-07-29 | Piatkové cykloprehliadky Trnavy

Každý piatok v mesiaci august sa uskutočnia jedinečné prehliadky mesta, ktoré ponúknu účastníkom netradičný pohľad na Trnavu. Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism v spolupráci s Pecobikes a Kolokolo bicyklami pripravili pod záštitou architekta komentované prehliadky Trnavy na dvoch kolesách.

2015-08-28 | Stredoveká prešovačka v Trnave otvorí vinársku sezónu

Trnava sa už po tretíkrát vráti do svojich slávnych vinárskych a vinohradníckych čias z obdobia stredoveku. Priamo na nádvorí trnavskej radnice bude dobová prešovačka s veselicou, ktorá k tomu neodmysliteľne patrí. Môžete sa tešiť na autentické spracovanie úrody, prešovanie hrozna na historickom preši, hrané scénky zo života vinárov a atraktívny historický večerný program. Nebudú chýbať ani degustácie vín z vinárstiev z Trnavy a okolia.

2015-09-10 | Zažite jesenné piatkové výlety za vôňou a chuťou medoviny

Medovine sú odpradávna pripisované výnimočné vlastnosti. V minulosti ju ako zdroj života, múdrosti a odvahy pili prednostne králi a hrdinovia. Sú potvrdené aj jej mimoriadne priaznivé účinky na zdravie. Po stopách slovenskej medoviny sa môžete vydať už túto jeseň do Medovinárstva Apimed a ochutnať tento nápoj priamo na mieste jeho vzniku.

2015-09-11 | Jesenné soboty v spoločnosti dobrého vína

Pre milovníkov vína prináša jesenná sezóna čas vinobraní, jarmokov, dní otvorených pivníc a tým aj možnosť nahliadnuť do známych slovenských vinárstiev. Vinárstva Regiónu Tirnavia, Víno Mrva&Stanko, Terra Parna, Karpatská perla a Vína z Mlyna, otvárajú svoje pivnice pre návštevníkov a dávajú tak možnosť pozrieť sa na miesta, kde víno vzniká, ochutnať ho a navyše osobne spoznať majstrov vinárov.

2015-09-22 | Svetový deň turizmu v Regióne Tirnavia

Tohtoročné slávnosti Svetového dňa turizmu (WTD), ktoré vyhlásila Svetová organizácia cestovného ruchu (UNWTO), sa budú niesť v znamení hesla „1 miliarda turistov, 1 miliarda príležitostí“. Trnava Tourism v rámci osláv pripravila pre návštevníkov jedinečnú prehliadku Mestskej veže.

2015-10-07 | Trnava mesto kráľov

Strávte sobotné dopoludnie spoznávaním histórie Trnavy a navštívte tajuplné miesta, ktoré sú návštevníkom bežne skryté. Pre milovníkov histórie a cestovania pripravila oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism sobotné prehliadky s obľúbeným sprievodcom Slavomírom Dzvoníkom aj počas jesenných mesiacov október a november.

2015-10-13 | Ružindolská bosorka 2015

Po mimoriadne úspešnom debute podujatia Ružindolská bosorka v minulom roku sa návštevníci môžu tešiť na program plný skvelých inscenácií a magickej atmosféry i túto jeseň, 24. októbra v Ružindole. Ako vyzerali spory s miestnymi bosorkami a či sa zakladali na pravde, bude ilustrovať séria pripravovaných inscenácií v priestoroch rozprávkových samých o sebe, vo vinárstvach Dobrý pocit a Rosenthal v Ružindole.

2015-11-05 | Jesenné garantované prehliadky Trnavy

Strávte sobotné dopoludnie objavovaním slávnej histórie Trnavy a spoznajte tajomstvá jej najkrajších sakrálnych pamiatok. Pre milovníkov histórie a cestovania pripravila oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism sobotné prehliadky aj počas mesiaca november.

2015-11-25 | Adventná Trnava

Tradičné Vianočné trhy v Trnave sa začnú už čoskoro, 27. novembra. Tento rok si ich výnimočne môžete spestriť výstupom na Mestskú vežu po tme v zlatistom svetle lampášov alebo ochutnávkou trnavských vín vo Vianočnej vieche vo veži. Pre deti a ich rodičov bude ako stvorené tradičné podujatie „Pernikiáda“, kde budú môcť zdobiť a maľovať sladké perníky. Vianočnú atmosféru znásobí klzisko pred Trnavskou radnicou.

2016-01-27 | Región Tirnavia na ITF Slovakiatour 2016

I v tomto roku budete mať príležitosť na ITF SLOVAKIATOUR spoznať turistické možnosti destinácie Tirnavia. Trnava Tourism sa na vás teší v stánku č.304 Trnavského samosprávneho kraja v Hale B2.

2016-02-16 | Oslávte s nami Svetový deň sprievodcov v Trnave

Oslávte s nami Svetový deň sprievodcov!

2016-03-08 | Jarné víkendové ponuky 2016

Jarné víkendy sú ako stvorené na objavovanie nových miest. Zažite cestu po vinárstvach, vychutnajte si víno s priateľmi alebo navštívte najznámejšie medovinárstva. To všetko nájdete v Trnave a jej susedných obciach, ktoré skrývajú čarovné vinohrady a vínne pivnice.

2016-04-12 | Tip na víkend: Už túto sobotu môžete ochutnať najlepšiu medovinu na svete

Ak ste milovníkmi sladších nápojov, vydajte sa na výlet za kráľovským nápojom do svetovo oceňovaného medovinárstva neďaleko Trnavy a spoznajte taje jeho výroby.

2016-05-02 | Ochutnajte najlepšiu kolekciu vín tohtoročných vinárskych súťaží

Príďte a ochutnajte niekoľko stoviek vín, medzi ktorými nebudú chýbať tie najlepšie ocenené titulom šampióna, veľkými zlatými medailami a zlatými medailami. O tom, či porota zložená z uznávaných slovenských a zahraničných hodnotiteľov rozhodla dobre, sa budete môcť presvedčiť na verejnej ochutnávke v piatok 6. a v sobotu 7. mája od 15.00 do 23.00 hod v Mestskej športovej hale na Rybníkovej ulici v Trnave.

2016-05-05 | Tip na víkend: Smolenice

Objavte s deťmi rozprávkový svet a navštívte najmladší zámok na Slovensku.

2016-05-27 | Tip na rodinný víkend: Zažite deň detí ako z rozprávky

Rozmýšľate, kam zoberiete vašich najmenších na deň detí? Dokonalý program pre nich pripravili mesto Trnava a okolité obce. Zabavte sa s deťmi v rozprávkovom lese, stretnite sa s Alicou z krajiny zázrakov alebo sa zahrajte na ochrancov mestských hradieb.

2016-05-27 | Tip na víkend: Romantickú atmosféru prinesie slávnosť ruží

Príďte potešiť vaše zmysly do malebnej obce Dolná Krupá, kde sa bude konať oslava krásy a pôvabu slovenských ruží na počesť ich šľachtiteľky Márie Chotekovej. Nebude chýbať ani príjemná romantická atmosféra, hudba a ochutnávka vín a medoviny.

2016-06-01 | Príďte si užiť do Trnavy city music festival s výstižným mottom enJOY!

Príďte si užiť do Trnavy city music festival s výstižným mottom enJOY!. Už o pár dní privíta Trnava špičku domácej a zahraničnej gospelovej hudobnej scény. Jedinečný open-air festival európskeho formátu – Festival LUMEN sa uskutoční v dňoch 3. – 4. júna 2016.

2016-06-15 | Júnové podujatia v obciach Regiónu Tirnavia

Príďte a zažite atmosféru lákavých júnových podujatív Trnave a v okolitých obciach. Výborná hudba, zábava, rôzne hry pre deti a dospelých, osobnosti futbalového a hokejového sveta - to všetko na vás čaká v Regióne TIRNAVIA.

2016-06-22 | Zažite netradičnú jazdu historickým cyklovlakom

TIP na rodinný víkend: Zažite netradičnú jazdu historickým cyklovlakom. Cestujte s deťmi z Bratislavy cez Trnavu do Brezovej pod Bradlom.

2016-07-20 | Otvárací koncert Trnavských organových dní

Trnavské organové dni privedú na Slovensko svetových hudobníkov, ktorí opäť rozozvučia magickú Baziliku sv. Mikuláša.

2016-08-25 | Vinársku sezónu v Trnave oficálne otvorí Stredoveká prešovačka.

Tohtoročnú vinársku sezónu v Trnave oficiálne otvorí v posledný prázdninový víkend tradičná Stredoveká prešovačka. Počas jedného večera si tak mesto pripomenie svoju slávnu históriu spojenú s vínom a jeho výrobou.

2016-09-07 | Tradičný trnavský jarmok

Tradičný trnavský jarmok je jedným z najvýznamnejších podujatí mesta Trnava a každoročne ho navštívia desaťtisíce návštevníkov. Aj tento rok sa môžu tešiť na obľúbené podujatie Stredovek pod hradbami, kde svoje bojové formácie predstavia stredovekí šermiari, rytieri a žoldnieri. Nebudú chýbať remeselné trhy, husacina, lokše, dobré víno aj burčiak z trnavského regiónu. Súčasťou jarmočného programu bude aj Rozlúčka s letom, kde vystúpia Adam Ďurica a kapely Para a Hudba z Marsu.

2016-09-12 | Vydajte sa s deťmi spoznávať perlu Malých Karpát - Smolenice

Premýšľate, kam vyraziť s rodinou počas jesenných víkendov? Zájdite do Smoleníc na najmladší zámok na Slovensku a navštívte aj múzeum a miestne medovinárstvo, v ktorom si deti môžu pochutnať na mede a dospelí na kvalitnej medovine.

2016-09-13 | S architektom na bicykli spoznávajte retro tvary Trnavy

Spestrením tejto jesene budú cykloprehliadky, ktoré poskytnú možnosť pozrieť si Trnavu z iného pohľadu a zájsť aj na miesta, ktoré oko bežného návštevníka nevidí. To všetko s pomocou odborného výkladu architekta a na bicykloch!

2016-09-21 | Svetový deň turizmu 2016

Trnava sa pripojí k svetovým metropolám a deň turizmu oslávi prehliadkami mesta. Už v sobotu 24. septembra sa v centre Trnavy môžete zúčastniť komentovaných prehliadok za symbolickú sumu, vďaka ktorým spoznáte tie najznámejšie historické pamiatky z dejín stredovekého mesta.

2016-09-27 | Tipy na jesenné víkendové pobyty

Na vínnych tour ochutnáte známe vína z okolia Trnavy, v Dolnej Krupej zas najlepšiu medovinu na svete.

2016-10-10 | Ružindolská bosorka 2016

SABAT SA BLÍŽI, DO RUŽINDOLA SA ZLETIA VŠETKY BOSORKY.

2016-10-10 | Tip na adventný víkend: Vianočne sladká pernikiáda

Aj vy sa už tešíte na prichádzajúce Vianoce? Ako každý, tak aj tento rok bude pre nás neodmysliteľnou súčasťou vôňa a pečenie perníkov. Túto dlhoročnú tradíciu sa snažia uchovať aj v obci Suchá nad Parnou podujatím Pernikiáda. Už v nedeľu 27. novembra budú mať v obci plné ruky práce so zdobením a všetci malí aj veľkí pomocníci sú vítaní.

2016-12-01 | Pozrite si Vianočnú Trnavu z výšky Mestskej veže vo svetle lampášov

Plné mestá stánkov, dobrého jedla, vareného vína a vianočnej nálady. To nás čaká nasledujúcich pár týždňov. Inak to nebude ani v Malom Ríme – teda v Trnave. Na vysvietenú Vianočnú Trnavu sa budete môcť pozrieť aj z vrchu Mestskej veže. Tam počas decembrových štvrtkov a nedieľ vystúpite len s lampášom v ruke.

2017-01-25 | Región Tirnavia na ITF Slovakiatour 2017

Trnava Tourism predstaví cestovateľské zážitky v Regióne Tirnavia na veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2017.

2017-02-15 | Zažite pravé „Trnavské fašangi“

K tradícii fašiangov neodmysliteľne patria veselé sprievody, karnevaly v ľudových maskách, pochovávanie basy a dedinské zabíjačkové hody. Aj v Trnave a okolitých obciach si uchovávajú tieto zvyky, ktoré si môžete pozrieť od 25. do 28. februára vďaka podujatiam Trnavské fašangi, Pochovávanie basy či Zabíjačka na mlyne.

2017-02-22 | Pozrite si Trnavu tak, ako ju vidia sprievodcovia

Dňa 21. februára slávia medzinárodný deň sprievodcovia cestovného ruchu, ktorí počas roka predstavujú turistom známe aj skryté historické miesta v rôznych kútoch sveta. V Trnave sú dokonca odetí v stredovekých dobových kostýmoch. Ak ste ich ešte v centre mesta nestretli, budete mať možnosť počas voľných prehliadok v sobotu 25. februára.

2017-03-13 | Jar v Trnave bude plná hudby

Posledný marcový víkend odštartuje 49. ročník medzinárodného festivalu klasickej hudby – Trnavská hudobná jar 2017. Do konca mája ponúkne šesť koncertov, ktoré zaznejú v netradičných priestoroch divadla, baziliky aj synagógy v Trnave.

2017-04-21 | Spoznajte vína Regiónu Tirnavia so sprievodcom v stredovekom kostýme

Známe vinárstva z okolia Trnavy je možné navštíviť aj tento rok počas jarnej sezóny. Vychutnať si degustácie u obľúbených vinárov priamo vo vinohradoch či vínnych pivniciach môžu návštevníci cez organizované vínne tour.

2017-04-24 | V Smoleniciach začína jarná turistická sezóna

Najmladší zámok na Slovensku láka návštevníkov novým otváracím časom, vďaka čomu ho budú môcť navštíviť aj tí, ktorí si výlety plánujú na víkend. Zároveň obec Smolenice sprístupní múzeum Molpír, Jaskyňu Driny a turistické či cyklistické trasy. Súčasťou tejto sezóny budú aj tradičné podujatia Jarný Medokvas a Cesta rozprávkovým lesom.

2017-04-28 | Odhaľte tajomstvo ružovej medoviny

Obec Dolná Krupá neďaleko Trnavy je známa svojou históriou spätou s pestovaním najväčšieho počtu odrôd ruží v Európe a zároveň aj výrobou najlepšej medoviny na svete. Na počesť zakladateľky tejto tradície miestni medovinári z firmy APIMED pripravili špeciálny druh vyrobený z lupeňov plnokvetnej ruže Rosengräfin Maria Henrieta.

2017-05-09 | Trnava Tourism osadila inf. tabule na D1

Trnava Tourism osadila informačné tabule na D1 označujúce Mestskú pamiatkovú rezerváciu mesta TRNAVA. Oblastná organizácia cestovného ruchu chce tak zlepšiť orientáciu domácich i zahraničných návštevníkov pri cestách do mesta Trnava ako centra Regiónu TIRNAVIA. Cieľom je aj skvalitnenie propagácie historických pamiatok mesta pri príležitosti 30. výročia vzniku Mestskej pamiatkovej rezervácie.


2017-05-15 | Spoznajte najlepšie vína tohtoročnej vinárskej súťaže

Kolekciu najlepších vín zo súťaže Víno Tirnavia budete môcť ochutnať v piatok 19. a v sobotu 20. mája v historickom centre Trnavy. Je sa na čo tešiť, keďže tento rok prestížna medzinárodná porota udelila rekordný počet ocenení.


2017-05-22 | Festival Lovely Experience prináša nový koncept

Trnavský multimediálny festival aj tento rok prekvapí svojou unikátnosťou. Koncom mája sa môžete tešiť na audiovizuálnu šou, video mapping a novinkou bude nočná „silent“ party v centre mesta, počas ktorej sa predstavia producenti a DJ elektronickej hudby.2017-05-25 | TIP NA VÍKEND: Príďte sa pokochať krásou ruží v Dolnej Krupej

Ružová grófka Mária Henrieta Choteková bola známa svojou šľachetnou dušou a tiež pestovaním ruží. Vďaka nej sa vo svete preslávila malebná obec Dolná Krupá. Na jej počesť sa tu každoročne koná Slávnosť ruží. Jej súčasťou je výstava kvetov, ako aj deň otvorených dverí v medovinárstve APIMED, kde vyrábajú špeciálnu ružovú medovinu.2017-06-02 | Dračí bojovníci a čarovné bytosti ovládnu Trnavu a Smolenice

Deň detí tento rok vyšiel na štvrtok, ale s deťmi ho môžete osláviť aj počas nasledujúcich víkendov. Mestá po celom Slovensku pripravujú pre vaše ratolesti oslavy dňa detí tak, aby si ich užili naplno. Ak sa vyberiete do Trnavy alebo do Smoleníc, bude na vás čakať dobrodružstvo v rozprávkovom lese či oslobodzovanie princeznej z dračieho zajatia.

2017-06-05 | Oslávte deň otcov vo vinárstve na mlyne

Lámete si hlavu, ako potešiť vašich otcov počas ich sviatku? Dobrým tipom je výlet do historického vinárstva so sídlom v starom mlyne. Oslávite tu deň otcov pri dobrom víne a cimbalovej hudbe.

2017-06-06 | Spoznajte krásy Botanickej záhrady v Európskom meste stromov

Priatelia parkov a záhrad si tento víkend prídu na svoje. Konať sa bude Víkend otvorených parkov a záhrad. Výnimkou nie je ani Trnava, ktorá sa hrdí titulom Európske mesto stromov 2017. Návštevníci tak aj v tomto roku spoznajú krásy Botanickej záhrady MTF STU.

2017-06-26 | Ochutnajte kúsok vínneho raja na party s Terra Parna

Slnečné vinohrady Malých Karpát od nepamäti lákali fanúšikov lahodného hroznového moku. Nejeden umelec sa nechal uniesť ich romantickou atmosférou. Bol ním aj František Hečko, autor slávneho slovenského románu Červené víno. Aj o ňom a jeho láske k vínu, sa môžete porozprávať s majiteľmi rodinného vinárstva Terra Parna na netradičnej party spojenej s degustáciou.

2017-06-29 | 7 letných podujatí, ktoré by ste v Trnave nemali vynechať

Trnavské kultúrne leto bude tento rok opäť pestré. Mestské korzo od júna do augusta ovládnu koncerty a divadelné predstavenia. Vystúpia tu atraktívne mená nielen slovenskej, ale aj zahraničnej umeleckej scény. Sklamaní nebudú ani pravidelní návštevníci Trnavských organových dní. Top podujatím, ktoré tradične otvorí vinársku sezónu, bude Stredoveká prešovačka.

2017-06-30 | Tip na víkend: Vychutnajte si čaro letnej Trnavy

Trnava a jej okolie sú plné skrytých pokladov. Ak hľadáte miesto, kde stráviť príjemný víkend s rodinou alebo zábavné chvíle s priateľmi, neváhajte a navštívte slovenský Malý Rím. Mesto a jeho pamiatky jednoznačne majú čo ponúknuť. V zozname toho najlepšieho, čo Trnava ponúka, si každý nájde to svoje.

2017-07-25 | Voňavé leto prinesú Vína z Mlyna

Jedinečná atmosféra, vôňa leta, závan histórie a dobré vínko. Všetko toto a ešte viac môžete zažiť, keď navštívite legendami opradený čarovný vodný Mlyn v Doľanoch pri Trnave. Jeho majitelia majú pre návštevníkov pripravený špeciálny letný program, ktorému sa jednoducho nedá odolať.

2017-07-26 | Trnava sa pýši originálnou novinkou, inšpiruje celé Slovensko?

Leto na Korze je už v plnom prúde, čo môžu dosvedčiť nielen obyvatelia Trnavy, ale aj návštevníci tohto výnimočného mesta. Tento rok im najslnečnejšie obdobie roka spríjemnila novinka, ktorá pribudla na Hlavnej ulici a je skutočným darčekom pre všetkých. Stane sa tematické sedenie inšpiráciou pre ďalšie mestá na Slovensku?

2017-07-28 | Oranová hudba zaznie v Trnave už čoskoro a vy môžete byť pri tom

Ak sa túžite nechať unášať tónmi veľkolepého hudobného nástroja a jeho jedinečnej hudby v priestoroch majestátnej neskorogotickej Baziliky svätého Mikuláša, ktorá je aj pútnickým miestom, určite zavítajte do Trnavy. Dvadsiaty druhý ročník Trnavských organových dní sa začne otváracím koncertom už v piatok 28. júla. Všetky koncerty budú odohrané poprednými svetovými organistami až do septembra.

2017-08-02 | Ukradnite si kúsok leta vo viniciach TERRA PARNA

Niet krajšieho pocitu, ako sa po náročnom týždni v práci posadiť na terasu s neprekonateľným výhľadom a s pohárom fenomenálneho vínka v ruke. Presne takúto možnosť dostanú všetci, ktorí počas augustových štvrtkov a piatkov v čase od 18-tej do 22-hej hodiny navštívia vinárstvo Terra Parna.

2017-08-04 | Vyrazte spolu s nami na kolesách proti rakovine

Ani leto 2017 nie je výnimkou pokiaľ ide o snahu pomôcť. Aj tento rok sa pod Smolenickým zámkom stretnú nadšenci dvojkolesových tátošov a športu, aby prispeli na dobrú vec. Už v nedeľu 6. augusta sa tak môžete tešiť na bohatý program dobročinnej akcie Na kolesách proti rakovine.

2017-08-08 | Odhaľte ďalšiu tvár Trnavy s architektom na bicykli

Ak radi bicyklujete, milujete industriálne stavby a každé mesto chcete spoznávať netradičnou cestou, nemali by ste si nechať ujsť cykloprehliadku s názvom Trnava očami architekta. Vo vybraných termínoch v auguste a septembri sa môžete vydať na výlet do neďalekej minulosti a sledovať rozvoj Trnavy cez industriálne stavby, urbanistické riešenia a kontroverzné socialistické sídliská.

2017-08-24 | Tradičná trnavská prešovačka otvorí vinársku sezónu

Užite si posledný prázdninový víkend s rodinou v Trnave! Začína sa totiž vinárska sezóna, počas ktorej bude mať každý možnosť absolvovať atraktívne vínne tour alebo objaviť tajomný príbeh ružovej grófky. Tradičná Stredoveká prešovačka všetkým návštevníkom predstaví históriu vinárstva a vinohradníctva v Trnave a okolí. Milovníci dobrého vína budú mať tiež príležitosť zažiť jedinečnú degustáciu v tme.

2017-08-30 | Rozlúčte sa s letom na tradičnom trnavskom jarmoku

Centrum mesta Trnava sa opäť premení na tradičný jarmok, ktorý sa, samozrejme, nezaobíde bez remeselných trhov, husaciny, lokší, dobrého vína alebo burčiaku. Súčasťou bude aj Rozlúčka s letom, ktorého hlavnými hudobnými protagonistami sú Billy Barman, Mária Čírová či vokálna kapela Fragile. Celý program ozvláštnia šermiari, rytieri a žoldnieri, a to vďaka podujatiu Stredovek pod hradbami, ktoré sa už tradične koná v Sade Antona Bernoláka.

2017-09-07 | Slovensko očarí kultúra Európy, všetko sa začne v Trnave

Bohatá kultúra Európskej únie opäť zažiari v mestách po celom Slovensku. Tento rok sa veľkej pocty dostalo nádhernej historickej Trnave, kde sa koná slávnostný otvárací ceremoniál Dní európskeho kultúrneho dedičstva. To však ani zďaleka nie je všetko, mesto si na celý september pripravilo rôznorodé aktivity, ktoré vyvrcholia oslavami Svetového dňa cestovného ruchu.

2017-09-11 | Trnavské golfové talenty prerazili v zahraničí

Golf už dávno nie je iba hrou pre vyvolených. Opätovne nás o tom presviedčajú úspechy mladých trnavských golfistov. Dvojici Marián Puttera ml. a Tomáš Šmiček ml. sa podarilo zvíťaziť na prestížnych golfových podujatiach. Vďačia za to aj vedeniu trnavského golfového klubu, ktorý v snahe o objavenie šikovných nováčikov odštartuje 16. septembra Nábor olympijských talentov.

2017-09-12 | Oslávte začiatok vinárskej sezóny ochutnávkou burčiaku v Karpatskej Perle

Slovensko pomaly víta jeseň, čo znamená, že sa začala aj vinárska sezóna. Práce vo vinohradoch sú v plnom prúde, vôňa dozrievajúceho hrozna predznamenáva čas oberačiek. Všetci návštevníci vinárstva Karpatská Perla sa tak môžu tešiť na ochutnávky burčiaku, ktoré sa v rámci vínnych štvrtkov dajú absolvovať počas celého septembra.

2017-09-14 | Rozhýbte sa s Trnavou v rámci Európskeho týždňa mobility

Cieľom Európskeho týždňa mobility je pripomenúť nám vysoký počet áut na cestách, a tiež potrebu udržateľnej dopravy. Mesto Trnava sa do projektu zapája každý rok, vlani bolo dokonca vyhodnotené ako najaktívnejšia slovenská samospráva. Aj tento rok si preto Trnava pripravila aktivity, ktoré jej obyvateľom a návštevníkom ukážu, že existujú aj alternatívne spôsoby dopravy zohľadňujúce čistú, zdieľanú a inteligentnú mobilitu.

2017-09-20 | Oslávte jeseň s vínom a Jazzom vo vinohrade Terra Parna

Ak ste romantická duša, fanúšik jazzovej hudby alebo milovník dobrého vína, určite by ste mali posledný septembrový víkend navštíviť vinárstvo Terra Parna, kde sa bude už tradične konať podujatie Jazz vo vinohrade. O dokonalú atmosféru sa tento rok postarajú Michal Bugala Triple Jump spoločne s Anitou Soul.

2017-09-22 | Trnava víta cyklistov, získala dôležitý certifikát

Cyklisti, vitajte v Trnave! Turistické informačné centrum Regiónu TIRNAVIA sa zapojilo do programu turistických služieb, ktorého cieľom je vytvoriť sieť zariadení a služieb prispôsobených potrebám cyklistov. Slávnostné odovzdanie certifikátu Vitajte cyklisti! sa konalo vo štvrtok 21. septembra pri mestskej veži v srdci Trnavy, a to v rámci Európskeho týždňa mobility aj Medzinárodného dňa bez áut, ktorý si pripomíname v piatok 22. septembra.

2017-10-03 | Vychutnajte si jeseň s vínami z Regiónu Tirnavia

Víno má na Slovenku dlhú históriu. Za vinice v povodí Dunaja vďačíme Rimanom, ktorí tu pestovali ušľachtilé odrody už pred príchodom Slovanov. Tradíciu pestovania viniča si osvojili aj vinári z okolia Malých Karpát. Vďaka nim môžeme v pivniciach vinárstiev dodnes nájsť skutočné vínne klenoty. Vydajte sa ich preskúmať v rámci sobotných vínnych tour spoločne s Trnava Tourism.

2017-10-04 | Príďte ochutnať najlepšiu medovinu na svete na skok od Trnavy

Dolná Krupá sa môže pochváliť hneď dvoma svetovými unikátmi. Okrem grófky Henriety Chotekovej, ktorá svojho času v miestnom kaštieli pestovala najväčší počet odrôd ruží v Európe, obec preslávilo aj medovinárstvo Apimed. Najnovšie na prestížnej gastronomickej londýnskej súťaži Great Taste získalo pre ocenenú najlepšiu barikovú medovinu na svete dve zlaté hviezdy.

2017-10-09 | V Smoleniciach sa nebude nikto nudiť, zábava čaká malých aj veľkých

Každú jeseň sa deti tešia na Halloween, všetci dospelí zase na Medoween. Ak ste o podujatí, ktoré sa koná 14. októbra v Smoleniciach, ešte nepočuli, určite si ho tento rok nenechajte ujsť. Pokiaľ si však chcete užiť netradičný večer spoločne s vašimi deťmi, navštívte posledný októbrový víkend Smolenický zámok a zažite noc v spoločnosti strašidiel.

2017-10-17 | Spoznajte chute Malých Karpát na jesennom festivale vína

Víno je životný štýl, ktorý je neoddeliteľne spätý nielen s krajinou, ale aj s ľuďmi, ktorí v nej pracujú a žijú. V regióne TIRNAVIA vinárom záleží na budúcnosti, no ctia si tiež prácu a kultúru svojich predkov, rovnako ako tradíciu, ktorá viac ako dvetisíc rokov formovala Malokarpatský kraj. Na jeseň to v ňom hýri pestrými farbami viníc a vôňou mladého vína, ktoré tamojší vinári predstavia na podujatí nazvanom Chute Malých Karpát.

2017-10-18 | Skvelý program na vás čaká už túto sobotu: zabavte sa s ružindolskými bosorákmi

Túžite dopriať svojim najbližším rodinné popoludnie plné zábavy spojené s originálnym divadelným zážitkom? Potom by ste si jednoznačne nemali nechať ujsť udalosť, ktorú si pre vás tesne pred Halloweenom prichystali ružindolskí „bosoráci“. S touto prezývkou sa Ružindolčania pasujú už od stredoveku. Prečo? To sa dozviete už 21. októbra v priestoroch vinárstiev Dobrý pocit a Rosenthal.

2017-11-21 | 10. výročie Pernikiády už čoskoro: Príďte sa naladiť na Vianoce

Už 26. novembra 2017 zavoňajú v Suchej nad Parnou pravé vianočné medovníky na Pernikáde, ktorá oslávi už svoje 10. výročie. Ozdobiť ich a užiť si čarovnú atmosféru predvianočných príprav si môžete prísť aj vy. Navyše na vás čaká veľa ďalších zaujímavých aktivít.

2017-11-28 | Vychutnajte si čaro adventu v Trnave: Čaká na vás najlepšia zábava, medovina aj trhy

Do najkrajších sviatkov roka zostáva síce ešte mesiac, no to určite nie je dôvod, aby ste si čaro adventu neužili už teraz. Vianočnej atmosféry predsa nikdy nie je dosť. Ak si ju chcete s rodinou vychutnať ako sa patrí, mali by ste od 1. do 23. decembra zavítať do slovenského Malého Ríma. Predvianočná Trnava je jednoducho neopísateľná a každý si z nej odnesie nezabudnuteľné zážitky. Čo všetko si pre vás prichystali?

2017-12-01 | Toto všetko vás čaká počas adventu v regióne Tirnavia

Ak vás ešte nezastihla vianočná nálada, nemusíte zúfať. V Trnave si pre všetkých pripravili množstvo adventných podujatí, ktoré naladia na sviatočnú nôtu jednoznačne každého. Okrem podujatí v centre mesta sa môžete tešiť aj na bohatý program vo viacerých obciach regiónu Tirnavia.

2017-12-11 | Trnava ponúka unikátny vianočný zážitok: Nechajte sa očariť živým Adventným kalendárom

Takmer každé väčšie slovenské mesto sa v predvianočnom období pýši vlastnými vianočnými trhmi. Tie trnavské sú ale špeciálne, ich súčasťou sú totiž aj Stredoveké vianočné trhy. Tento rok vás však v Trnave čaká ešte jedna novinka – živý adventný kalendár, ktorý by ste si za žiadnu cenu nemali nechať ujsť.

2018-02-19 | Zavítajte do Malého Ríma: Trnavskí sprievodcovia si pre vás pripravili úžasné prekvapenie

Svetový deň sprievodcov je skutočným sviatkom pre všetkých svetobežníkov. Každý, kto rád objavuje, ocení prehliadku jedného z najkrajších miest Slovenska zadarmo. Objaviť Trnavu netradičným spôsobom môžete vďaka bezplatným prehliadkam v rámci Svetového dňa sprievodcov.

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
26 27 28 29 30 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06
Celý mesiac
Novinky