DomovMédiá

Aktuálna tlačová správa

Aktuálna tlačová správa

Trnava, 13. 8. 2020 – V Trnave sa aj tento rok bude konať netradičný festival, ktorý prinesie to najzaujímavejšie a najzábavnejšie zo spojenia hudby a videa. Druhý ročník Youtopie láka na viacero noviniek, medzi ktorými je aj Súťaž slovenských videoklipov.

Nadšenci hudby i videí si prídu na svoje. Od 21. – 22. augusta bude v kultúrnom centre Malý Berlín a na Nádvorí v Trnave festival Youtopia. Tento rok sa môžete tešiť na domácu hudobnú scénu. Nebude chýbať koncert producenta Lukáša Zdurienčíka, ktorý vystupuje pod názvom Blame Your Genes, netradičný česko-slovenský projekt klipers či Andreja Danócziho, multitalentovaného tvorcu experimentálnej hudby.

„Lákadlom bude česká kapela Zrní, ktorá predstaví fanúšikom svoj album Hrdina počítačový hry jde do světa. Popri koncerte si budú návštevníci môcť vychutnať nielen osvedčenú kapelu, ale aj synchronizované premietanie hry, ktorú na motívy albumu vytvoril Dalibor Bartoš. Najväčšou novinkou však bude Súťaž slovenských videoklipov, ktorá vyvrcholí ocenením práve na našom festivale. Vďaka nej chceme zvýšiť povedomie o tvorbe videoklipov na Slovensku a ukázať, že aj tu vznikajú kvalitné diela, ktoré obstoja aj v medzinárodnej konkurencii,“ hovorí dramaturg festivalu Juraj Kovalčík.

Súťaž je skvelou príležitosťou pre zviditeľnenie tvorcov klipov. Do súťaže boli automaticky zaradené videoklipy zverejnené na ktorejkoľvek internetovej platforme na zdieľanie videí od 1. januára 2019 až do 30. júna 2020. O víťazovi súťaže bude rozhodovať päťčlenná porota zložená z filmového režiséra a animátora Andreja Kolenčíka, redaktorky portálu Hudba.sk Michaely Kučovej, propagátora slovenskej hudby Alexandra Čerevku, režisérky a dokumentaristky Lucie Kašovej a riaditeľa Trnavského rádia Dušana Vanča. Víťaz zároveň získa finančnú odmenu.

Celý program a permanentku nájdete na stránke www.youtopia.sk.Fotky na stiahnutie:

https://www.uschovna.cz/zasilka/BLEDW4IZ69ADI8ZT-42H/

https://www.uschovna.cz/zasilka/BLFSRG93WZTRK4K9-NAB/

Zdroj foto:  Malý Berlín

 

 

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava, ktoré bude z dôvodu rekonštrukcie priestorov v mesiacoch september a október presťahované na Štefánikovu ulicu 4, otvorené v klasických otváracích hodinách. http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum.

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

 

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!

------------------------------------------------

PR servis destinácie TRNAVA

Kontakt:  marketing@trnavatourism.sk

 

  S ARCHITEKTOM NA BICYKLI SPOZNÁVAJTE RETRO TVARY TRNAVY

   

  Trnava, 13. 9. 2016 – Spestrením tejto jesene budú cykloprehliadky, ktoré poskytnú možnosť pozrieť si Trnavu z iného pohľadu a zájsť aj na miesta, ktoré oko bežného návštevníka nevidí. To všetko s pomocou odborného výkladu architekta a na bicykloch! 

   

  Najzaujímavejšie industriálne objekty a pamiatky moderny mesta cyklistom predstaví architekt Miroslav Beňák. Počas prehliadky na bicykloch sa im naskytne úplne iný pohľad na mesto v kontraste so sakrálnymi pamiatkami v historickom centre.

   

  V rámci dvojhodinových komentovaných cykloprehliadok architekt priblíži významné, mnohokrát nepovšimnuté objekty a miesta, ktoré formovali rozvoj a vzhľad Trnavy od polovice 19. storočia až po súčasnosť. „Plánovaná trasa začína na Hospodárskej ulici a nadšencov zavedie aj mimo historického centra chráneného hradbami. Počas prehliadky získajú nový pohľad na mnohé stavby ako napríklad Bellušov vodojem, trnavský cukrovar, ale aj kontroverzné objekty a sídliská z obdobia socializmu,“ hovorí Alexander Prostinák, manažér Turistického informačného centra - Región TIRNAVIA a dodáva, že „prehliadka sa dá absolvovať na vlastnom bicykli alebo je možné si ho zapožičať od Kolokolo.“

   

  Prvá cykloprehliadka, 17. septembra, bude bezplatná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cena ďalších prehliadok pre účastníkov na vlastnom bicykli je 3 €. Pre tých, ktorí si bicykel požičajú, je cena 5 €.

   

  Vstupenky je možné si rezervovať telefonicky na tel. č. +421/33 32 36 440, e-mailom na info@trnavatourism.sk, osobne v Turistickom informačnom centre – Región TIRNAVIA alebo na stránke http://bit.ly/RezervaciaCykloprehliadok.

   

  Termíny cykloprehliadok: 17. 9. (bezplatná prehliadka), 24. 9., 25. 9., 1. 10.

   

  Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Cykloprehliadky.  

   

  Foto na stiahnutie:

  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVJ6HEW25AEHDCHK-GNS/
  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVNHFUIVIG87788W-W62/

   

  Zdroj foto: Trnava Tourism

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
26 27 28 29 30 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06
Celý mesiac
Novinky