DomovMédiá

Aktuálna tlačová správa

Aktuálna tlačová správa

Trnava, 6. 7. 2020 -  V Trnave vymysleli originálnu GPS hru, vďaka ktorej môžete netradične spoznať históriu tohto prvého kráľovského mesta. Zabavia sa pri nej nielen deti, ale aj dospelí a sprevádzať vás bude hlas slovenského herca Kamila Mikulčíka.

 

Zažiť stredovekú Trnavu môžete nielen na vlastné oči, ale aj nohy. Trnava totiž v júli spúšťa novú GPS hru Mocný opasok, ku ktorej vám stačí mobilný telefón a chuť spoznávať históriu hravým spôsobom. Hra vás prevedie cez trnavské uličky k novovzniknutým súsošiam, stretnete sa s nočnou hliadkou, so staviteľmi, požiarnikmi, zamilovanými študentami, kuruckými vojakmi, žobrákmi i s mestským vrátnikom Portariom, aby ste našli stratený kľúč. Musíte to stihnúť skôr, ako do Trnavy pricvála jeden z najväčších pánov Uhorska, kráľ Ľudovít z Anjou.

„Princíp hry je veľmi jednoduchý. Každá socha prichádza z rôzneho storočia, ale všetky spája jeden príbeh a jeden stratený kľúč. Ide o kľúč od Dolnej Brány, ktorý stratil mestský vrátnik Portarius pri svojej rannej ceste do práce. Počas dobrodružnej cesty budete riešiť drobné úlohy, hádanky, budete chodiť i utekať. Zároveň zistíte mnohé zaujímavosti o výstavbe hradieb, rozmachu Trnavy, požiaroch aj dobývaní tohto kráľovského mesta. A samozrejme, že vás na konci čaká originálne prekvapenie,“ vysvetľuje Peter Cagala, vedúci úseku kultúry v Trnave.

Mesto Trnava hru pripravovalo od júna 2019, kedy začali vznikať prvé modely sôch, scenár hry, kľúčový príbeh, stanoviská, úlohy pre hráčov, ilustrácie a grafika. Je napísaná hravým jazykom a dostupná v slovenčine i angličtine. Hlas v audio verzii jej prepožičal slovenský herec Kamil Mikulčík, vďaka čomu to bude silný zážitok aj pre najmenších, ktorí ešte nevedia čítať.

Hru Mocný opasok si nemusíte inštalovať a ani sťahovať aplikáciu. Je zadarmo a spúšťa sa online cez stránku hradby.trnava.sk. Je naprogramovaná tak, aby sledovala GPS polohu hráčov, ktorí sa presúvajú zo stanoviska na stanovisko. Mala by byť tiež kompatibilná s každým smartfónom. Ide tak o jedinečné spojenie histórie a technológie, ktoré vás bude baviť svojím humorom a farebnými ilustráciami.

 

 

Foto na stiahnutie:

https://www.uschovna.cz/zasilka/ZYH87SGXRXWZ4IT3-L6P/

https://www.uschovna.cz/zasilka/ZYYEAZ2452GZLYZR-BYN/

Zdroj foto: Peter Cagala, Martin Hesko

 

 

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava, ktoré bude z dôvodu rekonštrukcie priestorov v mesiacoch september a október presťahované na Štefánikovu ulicu 4, otvorené v klasických otváracích hodinách. http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum.

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

 

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!

------------------------------------------------

PR servis destinácie TRNAVA

Kontakt:  marketing@trnavatourism.sk

 

  S ARCHITEKTOM NA BICYKLI SPOZNÁVAJTE RETRO TVARY TRNAVY

   

  Trnava, 13. 9. 2016 – Spestrením tejto jesene budú cykloprehliadky, ktoré poskytnú možnosť pozrieť si Trnavu z iného pohľadu a zájsť aj na miesta, ktoré oko bežného návštevníka nevidí. To všetko s pomocou odborného výkladu architekta a na bicykloch! 

   

  Najzaujímavejšie industriálne objekty a pamiatky moderny mesta cyklistom predstaví architekt Miroslav Beňák. Počas prehliadky na bicykloch sa im naskytne úplne iný pohľad na mesto v kontraste so sakrálnymi pamiatkami v historickom centre.

   

  V rámci dvojhodinových komentovaných cykloprehliadok architekt priblíži významné, mnohokrát nepovšimnuté objekty a miesta, ktoré formovali rozvoj a vzhľad Trnavy od polovice 19. storočia až po súčasnosť. „Plánovaná trasa začína na Hospodárskej ulici a nadšencov zavedie aj mimo historického centra chráneného hradbami. Počas prehliadky získajú nový pohľad na mnohé stavby ako napríklad Bellušov vodojem, trnavský cukrovar, ale aj kontroverzné objekty a sídliská z obdobia socializmu,“ hovorí Alexander Prostinák, manažér Turistického informačného centra - Región TIRNAVIA a dodáva, že „prehliadka sa dá absolvovať na vlastnom bicykli alebo je možné si ho zapožičať od Kolokolo.“

   

  Prvá cykloprehliadka, 17. septembra, bude bezplatná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cena ďalších prehliadok pre účastníkov na vlastnom bicykli je 3 €. Pre tých, ktorí si bicykel požičajú, je cena 5 €.

   

  Vstupenky je možné si rezervovať telefonicky na tel. č. +421/33 32 36 440, e-mailom na info@trnavatourism.sk, osobne v Turistickom informačnom centre – Región TIRNAVIA alebo na stránke http://bit.ly/RezervaciaCykloprehliadok.

   

  Termíny cykloprehliadok: 17. 9. (bezplatná prehliadka), 24. 9., 25. 9., 1. 10.

   

  Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Cykloprehliadky.  

   

  Foto na stiahnutie:

  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVJ6HEW25AEHDCHK-GNS/
  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVNHFUIVIG87788W-W62/

   

  Zdroj foto: Trnava Tourism

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
29 30 01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 01 02
Celý mesiac
Novinky